โก Power your network like a pro with Ubiquiti USW-Ultra-60W!
The Ubiquiti USW-Ultra-60W is a compact, lightweight network switch featuring 7 GbE PoE+ output ports and a GbE port with optional PoE++ input. It delivers up to 52W of PoE power via the included AC adapter, supports data transfer rates up to 8 Gbps, and is designed for efficient, high-performance networking in professional environments.
| Item Weight | 320 Grams |
| Voltage | 2.3E+2 Volts |
| Case Material Type | Plastic |
| Maximum Power | 6E+1 Watts |
| Upper Temperature Rating | 4E+1 Degrees Celsius |
| Interface Type | RJ45 |
| Data Transfer Rate | 8 Gigabits Per Second |
| Manufacturer | Ubiquiti Networks |
| UPC | 810084693704 |
| Model | USW-ULTRA-60W |
| Product Dimensions | 10 x 5 x 1.27 cm; 320 g |
| Item model number | USW-ULTRA-60W |
| Number of items | 1 |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Item Weight | 320 g |
C**R
A**R
E**N
Good device
A**E
Super Durchsatz! Einfach zu installieren! Bindet sich easy ins System ein!
S**D
Works great. Able to hook into existing environment with rear uplink and still have 7 Poe ports usable. Note, this is the 60W psu version, get the 200W version sku if you are powering more than 52W of PoE stuff.