| ASIN | B0C823F68F |
| Additional Features | Movable Steering, Adjustable Suspension, Removable Engine Covers |
| Age Range Description | Kid |
| Are Batteries Required | No |
| Batteries are Included | No |
| Best Sellers Rank | #72,178 in Toys ( See Top 100 in Toys ) #696 in Pre-Built Scaled Model Motor Vehicles |
| Brand Name | Bburago |
| Color | Multiple |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (170) |
| Global Trade Identification Number | 04893993280261 |
| Included Components | Collectible Car |
| Indoor Outdoor Usage | Indoor |
| Is Assembly Required | No |
| Item Dimensions | 25.2 x 12 x 9 centimeters |
| Item Type Name | Collectible Car |
| Item Weight | 300 Grams |
| Manufacturer | May Cheong |
| Manufacturer Maximum Age (MONTHS) | 168 |
| Manufacturer Minimum Age (MONTHS) | 168.0 |
| Manufacturer Part Number | B18-28026V |
| Material Type | Metal |
| Model Name | B18-28026V |
| Model Number | 28026V |