title: "3D PLA-0.5KG1.75-BLU PLA 3D Printer Filament, Dimensional Accuracy +/- 0.05 mm, 0.5 kg Spool, 1.75 mm,Fluo Blue Silk feeling Printing Material"
brand: "zhuopu new materials"
price: "€ 13.41"
in_stock: false
url: https://www.desertcart.it/products/45989262-3d-pla-0-5kg1-75-blu-pla-3d-printer-filament
store_origin: IT
region: Italy
---
# 3D PLA-0.5KG1.75-BLU PLA 3D Printer Filament, Dimensional Accuracy +/- 0.05 mm, 0.5 kg Spool, 1.75 mm,Fluo Blue Silk feeling Printing Material
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** 3D PLA-0.5KG1.75-BLU PLA 3D Printer Filament, Dimensional Accuracy +/- 0.05 mm, 0.5 kg Spool, 1.75 mm,Fluo Blue Silk feeling Printing Material by zhuopu new materials
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- zhuopu new materials enthusiasts
## Why This Product
- Trusted zhuopu new materials brand quality
## Description
Diameter (Tolerance): 1.75 mm ±0.05 mm Net Weight: 500g Recommended Printing Temp: 195 - 230 °C Recommended Printing Speed: 30 - 90 mm/s Heated Bed: ~ 80 °C "" "