title: "Twin Wheel Caster Solutions TWUN-75U-M31-BK 3\" Diameter Nylon Wheel Unhooded Non-Brake Caster, 10 mm Diameter x 15 mm Length Threaded Stem, 132 lb Capacity Range"
brand: "twin wheel caster solutions"
price: "€ 52.12"
in_stock: true
category: "Misc."
store_origin: IT
region: Italy
---
# Twin Wheel Caster Solutions TWUN-75U-M31-BK 3" Diameter Nylon Wheel Unhooded Non-Brake Caster, 10 mm Diameter x 15 mm Length Threaded Stem, 132 lb Capacity Range
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Twin Wheel Caster Solutions TWUN-75U-M31-BK 3" Diameter Nylon Wheel Unhooded Non-Brake Caster, 10 mm Diameter x 15 mm Length Threaded Stem, 132 lb Capacity Range by twin wheel caster solutions
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- twin wheel caster solutions enthusiasts
## Why This Product
- Trusted twin wheel caster solutions brand quality
## Features
- Unhooded Swivel Twin Wheel Caster
- 75mm (3") Wheel
- Urethane
- 10mm X 15mm - Threaded Stem