title: "Verder 008BAW37.5 Brass Sieves, ASTM E11:95 with Wire, 8\" Diameter, 37.5 mm Aperture Size"
brand: "verder"
price: "€ 165.05"
in_stock: true
category: "Misc."
store_origin: IT
region: Italy
---
# Verder 008BAW37.5 Brass Sieves, ASTM E11:95 with Wire, 8" Diameter, 37.5 mm Aperture Size
**Brand:** verder
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Verder 008BAW37.5 Brass Sieves, ASTM E11:95 with Wire, 8" Diameter, 37.5 mm Aperture Size by verder
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- verder enthusiasts
## Why This Product
- Trusted verder brand quality
## Features
- They can be supplied with aperture sizes ranging from 125 mm down to 20 µm and in full or half height versions