title: "CUI EPAS-101W-05-2.1 AC-to-DC Power Supply, Switching, Wall Adapter, 5 Volt, 2 Amp, 10W, 2.4\" H x 1.7\" W x 1.0\" D, Black"
brand: "visit the cui inc store"
price: "€ 28.08"
in_stock: true
url: https://www.desertcart.it/products/42029158-cui-epas-101w-05-2-1-ac-to-dc-power
store_origin: IT
region: Italy
---
# CUI EPAS-101W-05-2.1 AC-to-DC Power Supply, Switching, Wall Adapter, 5 Volt, 2 Amp, 10W, 2.4" H x 1.7" W x 1.0" D, Black
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** CUI EPAS-101W-05-2.1 AC-to-DC Power Supply, Switching, Wall Adapter, 5 Volt, 2 Amp, 10W, 2.4" H x 1.7" W x 1.0" D, Black by visit the cui inc store
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- visit the cui inc store enthusiasts
## Why This Product
- Trusted visit the cui inc store brand quality
## Description
10W AC-to-DC Regulated Switching Wall Adapter 5 Volts @ 2 Amps Features: Output connector: 2.1mm x 5.5mm female center positive Input voltage: 100-240VAC @ 50-60Hz 2-wire AC input Output cord length: 6 feet Color: Black Size: 2.4&quot;H x 1.7&quot;W x 1.0&quot;D Weight: 0.3 lbs. Certifications: UL/CUL