title: "GVision - K12TX-CA-0620 - Gvision, 12in, Tft Lcd Touch Screen, Open Frame, 5-wire-resistive-serial, Xga 10"
brand: "gvision"
price: "€ 981.82"
in_stock: true
category: "Office Product"
store_origin: IT
region: Italy
---
# GVision - K12TX-CA-0620 - Gvision, 12in, Tft Lcd Touch Screen, Open Frame, 5-wire-resistive-serial, Xga 10
**Brand:** gvision
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** GVision - K12TX-CA-0620 - Gvision, 12in, Tft Lcd Touch Screen, Open Frame, 5-wire-resistive-serial, Xga 10 by gvision
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- gvision enthusiasts
## Why This Product
- Trusted gvision brand quality
## Description
The GVison K12TX-CA-0620 is a 12" touch screen monitor that can be used as a stand-alone display or it can be easily integrated into a kiosk or other enclosure. It features maximum resolution of 1024 x 768 (XGA), resistive-serial touch screen, VGA video input and many more. It's rugged and durable all-metal chassis design makes it the perfect solution for customers looking for drop-in touch screen solution.
## Features
- 12" open frame touch screen (resistive - serial type) monitor
- 12" touch screen monitor