brand: "marvel"
price: "€ 980.97"
in_stock: false
reviews_count: 1
store_origin: IT
region: Italy
---
**Brand:** marvel
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Summary
> 🍷 Elevate Your Beverage Game with Marvel's Precision!
## Quick Answers
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- marvel enthusiasts
## Why This Product
- Trusted marvel brand quality
## Key Features
- • **UV Protection:** Tinted, dual-pane glass door shields your wine from harmful UV rays.
## Overview
## Description
For over 70 years, Marvel has been committed to enhancing the lifestyle for customers. Today, with their unparalleled line of luxury undercounter wine and refrigeration products, Marvel is an industry leader in style, design and sheer range of choices for homeowner. As part of the world-renowned Aga Rangemaster Group, Marvel's commitment to its customers is assured by a global leader in luxury living. With an impressive 4.9 cubic foot capacity, Marvel's MA24BCG1RS 24" ADA Height Right Hinge Beverage Center allows for universal installation applications for both commercial and residential. Many great features to this unit includes FreshFlo commercial-grade cantilevered steel shelves are perforated to allow cool air to efficiently circulate throughout the cabinet, stores up to (95) 12 oz. cans or (18) wine bottles, thermal-efficient cabinet ensures optimum food preservation and energy efficiency while maximizing capacity, Close Door Assist System gently and automatically closes door, door lock to protect contents, vacation/Sabbath mode conserves energy during times when the unit is not in use and complies with Star-K requirements, and 4 inch black adjustable toe kick. Please note - depth including the handle is 25.63 inches and height can be adjusted up to 1 inch higher with leveling legs. This unit is also available in left hinge (MA24BCG1LS).
## Features
- About this item
- Height adjustment up to 1" with leveling legs
- ›See more product details
## Images
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐
    Fits under low 34” counter (ADA).