title: "NutriBiotic, Grapefruit Seed Extract, 250 mg , 60 Capsules NBC-01006"
brand: "nutribiotic"
price: "€ 40.89"
in_stock: true
reviews_count: 8
category: "Nutri Biotic"
store_origin: IT
region: Italy
---
**Brand:** nutribiotic
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🛡️ Elevate your wellness game with nature’s grapefruit power!
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- nutribiotic enthusiasts
## Why This Product
- Trusted nutribiotic brand quality
## Key Features
- • **Vegan & Vegetarian Certified:** Clean, plant-based formula that fits your mindful lifestyle.
- • **Clinically Potent 250 mg Capsules:** Precision-dosed for maximum efficacy in every capsule.
## Overview
## Description
## Features
- Dietary supplement. Officially Imported
- 60 Capsules
- The packing and labeling may vary from time to time without prior notice
- FSSAI Importer Licence no: 10018022008525
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B002QP9FAS |
| Age Range Description | Adult |
| Best Sellers Rank | #74,442 in Health & Personal Care ( See Top 100 in Health & Personal Care ) #483 in Combination Multivitamins & Minerals |