The BOSCH GOP12V-28N is a compact, cordless 12V Max brushless oscillating multi-tool featuring Starlock accessory compatibility for versatile cutting, sanding, and grinding. Lightweight and durable, it offers variable speed control and industrial-grade materials, making it an essential tool for professionals seeking precision and portability.
| ASIN | B075LXVL19 |
| Best Sellers Rank | 582,577 in DIY & Tools ( See Top 100 in DIY & Tools ) 281 in Oscillating Tools |
| Brand | Bosch |
| Colour | Black |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (599) |
| Folded Knife Size | 2 x 11.2 x 3.3 inches |
| Global Trade Identification Number | 00000346480221 |
| Included Components | (1) GOP12V-28 12V Max Starlock® Oscillating Multi-Tool |
| Item Dimensions | 28.4 x 5.1 x 8.4 centimetres |
| Item Type Name | Cordless Oscillating Multi-Tools |
| Item Weight | 0.1 Pounds |
| Manufacturer | Bosch |
| Material | Plastic Composite and Aluminum |
| Model Number | GOP12V-28N |
| Part Number | GOP12V-28N |
| UPC | 000346480221 |
| Unit Count | 1.0 count |
W**S
E**I
Works like a charm. 12V but got a ton of power