brand: "wikiparts"
price: "€ 90.43"
in_stock: true
category: "Wikiparts"
store_origin: IT
region: Italy
---
**Brand:** wikiparts
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 💻 Upgrade your view, upgrade your game!
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- wikiparts enthusiasts
## Why This Product
- Trusted wikiparts brand quality
## Description
THIS IS A BRAND NEW 15.6" MATTE RAZOR SLIM LED SCREEN WITH THE BOTTOM RIGHT CONNECTOR WHEN LOOKING BACK OF THE SCREEN. PLASTIC DISPLAY ASSEMBLY, HINGES, SCREWS NOT INCLUDED ITS JUST THE SCREEN . PLEASE CHECK THE PICTURE PRIOR TO PURCHASE ,THIS LAPTOP MODEL CAN TAKE 2 DIFFERENT TYPES OF SCREENS *** If you are not sure which screen you require please confirm with us before purchasing***This listing is for a brand new laptop lcd screen in accordance with ISO 13406-2 norms. This norm dictates an acceptable 2-5 dead pixel.
## Features
- Brand new high quality 15.6" WXGA screens available for use with listed laptop models. Tested before dispatch, safely packaged, guaranteed to be in stock.
- Screen Size: 15.6" backlight Lamp:LED Razor Slim; Resolution:1366 X 768 PIXELS (WXGA); Screen Finish: Matte; Data Connector: 30 pins (Bottom Right); Touch Panel: Not Included.