title: "Cornell Dubilier 54-048-007, DCM653U075DF2B Capacitor 65,000 uF T101029"
brand: "cornell dubilier"
price: "€ 57.51"
in_stock: false
category: "Industrial"
store_origin: IT
region: Italy
---
# Cornell Dubilier 54-048-007, DCM653U075DF2B Capacitor 65,000 uF T101029
**Brand:** cornell dubilier
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Cornell Dubilier 54-048-007, DCM653U075DF2B Capacitor 65,000 uF T101029 by cornell dubilier
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- cornell dubilier enthusiasts
## Why This Product
- Trusted cornell dubilier brand quality
## Description
65,000 uF 75 VDC -10 % +75 % -40 &#xBA;C to +85 &#xBA;C